Na chvíli si zavřete oči, zhluboka se nadechněte a začněte si představovat. První paprsky slunce za rozbřesku mne probouzí, protahuji se ještě v posteli a poté pomalu scházím ze schodů dolů. Výdech. Uvelebím se na jógové podložce a zaposlouchám se do okolních zvuků. Zhluboka dýchám. Bali se probouzí. Vůně vonných tyčinek a zvuky ranních ceremoniálů se stávají mojí mantrou. Nový den na Bali začíná.

Pojďme se společně vydat na 14 dní dlouhou cestu s báječným jogínem Tobiasem Lorenzem. Cestu za poznáním co v nás je a kam až nám naše tělo dovolí se v praktikování jógy posunout. Cestu za objevováním ostrova, který teď rok odpočíval od turismu a příroda opět dostala prostor se vrátit do starých kolejí. Cestu za ochutnáváním všech výborných dobrot, které tento ostrov nabízí od čerstvé voňavé zeleniny po ovoce, které hraje všemi barvami.

Pobyt je rozdělený do dvou částí. V první se vydáme na jižní cíp ostrova Bali, kde budeme bydlet na dosah od krásných pláží s bílým pískem a průzračnou vodou ve vesničce, kde vás na ranní praxi budou probouzet zvuky místních ceremoniálů a kohoutů. Ubytovaní budeme v krásných moderních pokojích s vlastní koupelnou s klimatizací, ve společných prostorech si pak užijeme bazén, houpací sítě, opalování na sluníčku a i lenošení ve stínu. K tomu přímo na místě máme vlastní plně vybavenou shalu, která je k dispozici 24/7.

Těšte se na výlety k oceánu, podíváme se na všechny ty nádherné pláže. Nenecháme si ujít tradiční balijský tanec při západu slunce s výhledem na oceán a pro odvážnější zájemce je možnost využít i lekce surfingu. Praxe budou probíhat 2x denně a občas den proložíme ještě speciálním programem navíc.

Na druhou část pobytu se přesuneme do středu ostrova, samotného srdce Bali. Ubytování v soukromé vile uprostřed džungle, kde si budeme užívat luxus v podobě nádherných pokojů, vlastní shalou s neskutečným výhledem a k tomu řadou výletů. Budeme se koupat a skákat do vodopádů, procházet se po rýžových polích, učit se vařit balijské jídla a ochutnávat vše, co nám příroda okolo nabízí plnými doušky.

Skutečným unikátním zážitkem pak bude návštěva úplňkového full-moon ecstatic dancu. Uvolníme se do rytmu hudby v nádherném prostředí a necháme se jen unášet na vlně toho, co naše tělo chce zrovna teď dělat.

Základní informace:
Termín: !POZOR ZMĚNA TERMÍNU! na 14.5.-29.5.(starý – 19.2.-6.3.2021) (14 nocí na Bali)
Cena:
přihlaš se do 14.2.2021 a ušetři 4 500 Kč (což je zhruba výše tvého kapesného po dobu celých 2 týdnů na Bali), cena super early birds je 35 000 Kč
přihlaš se do 13.3.2021 a ušetři 1 500 Kč, cena early birds je 38 000 Kč
přihlášení po 14.3.2021 až do odletu, cena je 39 500 Kč
*je možné využít možnosti využít splátkového kalendáře a cenu zájezdu si rozdělit na velice příjemné měsíční splátky, a my nejsme banka, u nás se nic nepřeplácí, jen vycházíme vstříc
Ubytování: dvoulůžkové – třílůžkové pokoje s vlastní koupelnou a klimatizací, bazén, privátní shala 24/7, vegan pořádná snídaně a jídlo na první dva dny v nové lokaci, než se rozkoukáte kam si chcete sami zajít
Přihlášky posílat: info@janabali.cz super early birds do 14.2.2021, early birds pak do 13.3.2021
Cena obsahuje: 12 plných dní na Bali plných programu (14 nocí), transfér na/z letiště, 20 – 25 lekcí s Tobiasem, ubytování v 4* se snídaní a první dva dny na každém ubytování i s večeří, výlety na pláž každý den na jihu, návštěva vystoupení tradičního tance, 3 celodenní výlety (džungle, chrámy, vodopády, rýžoviště, výstup na sopku..), kurz vaření a materiály, které vám zůstanou už navždy
Doprava: vlastní, letecky (přílet 15.5.2021)
Počet osob: min. 10, max. 20
Letenky: s Turkish Airlines od 14 000 Kč, s Qatar Airways od 16 000 Kč zpáteční.

Program

Kompletní program den po dni si můžete prohlédnou na odkazu zde.

Ukázkový den na Bali:
Ráno – probouzíme se s východem slunce, v kuchyňce na vás bude čekat čerstvý čaj (pro zájemce káva) a ovoce, abyste se připravili na ranní praxi. S prvními ranními paprsky se přesuneme na podložku na ranní lekci. Poté následuje snídaně.
Dopoledne – po snídani vyrážíme buď na výlet po místních krásách – vodopády, zelená džungle, nekonečná rýžová pole či staré chrámy plné lokální kultury a nebo se jedeme podívat na jednu z krásných plážích jižního poloostrova. Šnorchlování, opalovačka, skákání do vln a zahánění žízně mladým kokosem.
Odpoledne – během výletu uvidíme hezký plácek, kde by dobře procvičily třeba stojky, tak jdeme praktikovat. Kromě jógové shaly, kterou máme na ubytování budeme využívat i prostor v přírodě okolo nás. Nejsou hezčí místa, kde se józe věnovat. V případě výletu na pláž proběhne odpolední praxe na ubytování v jógové shale.
Večer – je na čase vyrazit pozorovat jak se den na Bali pomalu blíží do svého závěru. Na jižním poloostrově jsou asi nejkrásnější místa, odkud lze západ pozorovat, Ať už je to přímo z pláže nebo z útesu o který se rozbíjí vlny. Společně se pak navečeříme buď na ubytování nebo si všichni vyrazíme do jedné ze skvělých místních restaurací. A pokud si nenacpete pupky k prasknutí, tak vyražte ještě na masáž a dopřejte svému tělu ten správný odpočinek.

Jak budou probíhat praxe:
Nádech, výdech. Takto začínáme každou praxi a na Bali to bude stejné, ale přeci trochu jiné. Tropický vzduch, teplo a atmosféra nás uklidní už pouhou přítomností teď a tady. Ranní praxe bude vždy začínat meditací a dechovým cvičením a až bude naše mysl bystrá, začneme s praxí. Lekcí bude dost a tak je možné se na místě dohodnout čemu chceme věnovat pozornost, na kterých asánách chceme zapracovat a jaké oblasti chceme protáhnout a probrat více do hloubky.
Určitě bude prostor i na relaxační cvičení a když si chcete úplně odpočinout, tak si můžete vyrazit poblíž na fantastickou masáž a nechat se rozmazlovat místníma šikovnýma ručičkama.
Během retreatu budou i dny s praxí navíc, kde se můžeme věnovat pohybu všeobecně a nebudeme se “limitovat” asánami ale naopak prozkoumáme pohyb hravým způsobem.

Už se tedy stačí jen přihlásit a to můžeš zasláním emailu na adresu: info@janabali.cz. Jednodušší už to být ani nemůže. Moc se na Tebe těšíme,

Tobi & Janča